Chwilę przed historycznym meczem w pierwszej lidze z GKS Katowice doszło do oficjalnego otwarcia stadionu GOS. W trakcie tego święta rozegrano mecz sparingowy z Pogonią Szczecin. Inicjatorem tego spotkania był trener Eugeniusz Różański, któremu szczecińska Pogoń jest bliska sercu.
Zanim doszło do rozegrania spotkania nastąpiły oficjalne uroczystości. Jak doskonale wiadomo data otwarcia stadionu i rozegrania spotkania towarzyskiego nie była przypadkowa. 22 lipca 1985 roku był 40 rocznicą „powrotu ziem zachodnich i północnych do Macierzy”. Lubiński obiekt również otrzymał taką nazwę, a potocznie mówiono o nim GOS, bo miał być początkiem ambitnych planów stworzenia nowoczesnego ośrodka sportowego.
Na obiekcie tego dnia pojawiło się ponad 30 tysięcy ludzi. Pojawiło się wielu gości honorowych z partii, przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych. Przyjechał na tę okazję minister hutnictwa i przemysłu maszynowego, Janusz Maciejewicz.
Chwilę przed oficjalnymi uroczystościami wręczono zasłużonym budowniczym obiektu najwyższe odznaczenia państwowe. Wiesław Jarmużek, Leopold Kozioł i Witold Parchimowicz (tutaj) otrzymali Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, a Edward Dudziński i Edward Tęcza Złote Krzyże.
O godzinie 14 rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Wszystkich zebranych na stadionie gości powitał dyrektor generalny KGHM, Mirosław Pawlak. Doszło do odsłonięcia tablicy pamiątkowej przez Mariana Orzechowskiego, Alfreda Miodowicza, Janusza Maciejewicza i Jerzego Wilka. Mirosław Pawlak oficjalnie przekazał obiekt prezesowi Zagłębia Lubin, Witoldowi Parchimowiczowi i prezydentowi Lubina, Ryszardowi Maraszkowi.
Po przemówieniach oficjeli na murawie obiektu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Lubin”.
O godzinie 15 rozpoczęło się spotkanie miejscowego Zagłębia z Pogonią Szczecin, która zagrała w najsilniejszym składzie z Ostrowskim, Sokołowskim, Szczechem, Leśniakiem, Turowskim i Kensym. Mecz prowadziła trójka sędziowska w składzie: Franciszek Wujcik (s.główny) oraz Julian Pasek i Wiesław Wyroch (asystenci). Pierwsza połowa była typowo sparingowa. Piłkarze Pogoni byli lepsi technicznie i szybkościowo. Warto zwrócić uwagę, że zawodnicy Zagłębia wrócili na ten mecz prosto z obozu przygotowawczego i było widać, że nie są jeszcze w stanie zaprezentować wszystkich swoich umiejętności. Druga połowa była o wiele ciekawsza dla kibiców i obfitowała w ciekawe i zacięte pojedynki. Mecz zakończył się bramkowym remisem. Dla Pogoni w 12 minucie strzelił Janusz Makowski, a w 48 minucie do wyrównania doprowadził Andrzej Turkowski.
Po piłkarskich emocjach nastąpiły pokazy kartingowe, skoki spadochronowe i występ zespołu Maanam. Poza stadionem były również inne atrakcje oraz kiermasz.
Dziękuję Koledze @Mial1986_87 z Pogoni Szczecin za pomoc przy opisach zawodników Pogoni. Koledze @Sekcjabiegowa za podanie trójki sędziowskiej. Wszystkie fotografie wykonał Pan Jerzy Kosiński.